לוגו מכון קיברשטיין

קפמניסטי

פמניסטיות ירושלמיות נפגשות

בימי שלישי מתכנסות פמיניסטיות ירושלמיות בבית קפה ירושלמי, להיכרות, חיבורים, חיזוק רשתות וחשיבה משותפת על מיזמים שיחזקו את ההשפעה של נשים בעיר. המטרה שלנו היא להרחיב ולחזק את רשת משפיעות ירושלמיות, לשמוע על הצרכים, השאיפות והתוכניות לעתיד של חברות הרשת ולהעניק תמיכה ופרגון, לצד קפה טוב ומאפה מפנק.

2022-11-22
8:30-10:30
עדניה - בית קפה במשתלת הגן הבוטני, ירושלים
פעילות קהילתית פעילות שכונתית תרבות
נפגשנו לקפמניסטי נהדר – כאוב, דרוך, אופטימי, חושש וגם מלא דרייב לעשיה!
כל אחת שיתפה איך היא מרגישה בעקבות המצב הפוליטי והמשפטי החדש שנוצר בארץ – הקשבנו למגוון דעות, מחשבות וכיווני פעולה, והיה משהו מרפא במרחב הזה, כי יחד אנחנו חכמות ונחושות יותר
נשים מדברות בתוך מפגש קפמניסטי

״

הבוקר בקפמניסטי תוך כדי שיח אמיתי על המצב החברתי התרבותי, האישי והפוליטי למדתי מ Hamutal Gouri על מריה טטר, שהיא חוקרת פולקלור פמיניסטית שכתבה את הספר 1001 פנים של גיבורה.
תכונותיה של הגבורה הנשית, לפי טטר, שונות מהתכונות של הגבורה הגברית, שהיא בעלת כוח ללא חת. הגבורה הנשית מאופיינת בסקרנות, אכפתיות ונחישות.
היא כותבת שם – "מה שעשינו כתרבות הוא לקדש סיפורים על גיבורים וכוח (כוח שבדרך כלל מתורגם לכוח לפצוע את האחר) ודחינו סיפורים על אתגרים שדרשו חוסן, התמדה וחיזוק של בריתות."
תודה יסכה אופנהיים Peta Jones Pellach מכון קיברשטיין על הנחיה נפלאה בקשת רחבה של דעות וזהויות. החכמתי מאוד ובעיקר הרגשתי שאני לא לבד.״
קרן דמבוריץ׳